Italki: baza nauczycieli języków obcych dostępna dla wszystkich

0
5601
italki

W kolejnym artykule z serii poświęconej nauce włoskiego i przydatnym do tego narzędziom opowiem o serwisie, z którym być może miałeś już okazję się spotkać. Mam tu na myśli Italki – platformę społecznościową opartą na idei zdalnego nauczania przez lektorów.

Indywidualne lekcje z lektorem czy native speakerem to obok kursów w szkołach językowych najbardziej klasyczna i znana forma nauki języków obcych. Wybieramy tę metodę zwykle, kiedy zależy nam najbardziej na konwersacjach, chcemy, żeby nauczyciel poświęcił nam 100% swojej uwagi, i mamy w planach osiągnięcie jakiegoś konkretnego celu np. przygotowanie do egzaminu.

Przyzwyczailiśmy się również do tego, że wcale nie musimy wychodzić z domu ani zapraszać do siebie nauczyciela, żeby odbyć lekcję – wiele osób, dla wygody, wybiera formę online przy użyciu np. Skype’a. Tym jest w gruncie rzeczy Italki, dlatego być może ciekawi cię, co wyróżnia ten serwis od zwykłych „korepetycji”.

Poniżej przygotowałam dla ciebie pełny przewodnik po Italki. Dowiesz się z niego, jak działa ta platforma, co ją wyróżnia, jak stawiać w niej pierwsze kroki, ile kosztują dostępne w niej usługi i za co cenią ją użytkownicy. Powiemy też sobie, jak wykorzystać ją do nauki języka włoskiego i… jego regionalnych odmian!

Italki: co to takiego?

Lekcje 1 na 1 mają tę zaletę, że nie musimy dostosowywać się do narzuconego programu ani do poziomu grupy – to lekcje i w dużej mierze prowadzący dostosowują się do nas. Zaleta ta jest głównym trzonem serwisu Italki (oficjalna strona). Ale czym dokładnie jest ta platforma?

italki promo code

Italki to miejsce, gdzie swoje usługi mogą oferować lektorzy z całego świata, posługujący się każdym możliwym językiem. Do grona tego należą zarówno profesjonalni nauczyciele, jak i lektorzy ze społeczności Italki, którzy w ten sposób realizują swoją pasję nauczania, poznają ludzi i przy okazji mają szansę zarobić.

Nie jest to jednak wyłącznie tablica ogłoszeniowa z ofertami prywatnych lekcji. Żeby zostać nauczycielem Italki, należy przejść weryfikację. Miejsca są limitowane, więc o przyjęciu decyduje również doświadczenie. Certyfikowani nauczyciele muszą dostarczyć dokumenty poświadczające ich uprawnienia.

Na Italki każdy lektor przedstawia swoją ofertę w postaci krótkiego nagrania wideo, zakresu usług, cennika i kalendarza dostępności. Wgląd do tych informacji ma każdy, kto wejdzie na stronę, jeszcze przed założeniem konta. Kliknij poniżej i znajdź swojego prywatnego nauczyciela języka obcego na Italki!

Jak korzystać z Italki?

Założenie konta na Italki jest szybkie i bezpłatne (możemy to zrobić przez adres e-mail, telefon, ale też konto Google czy Facebook). Określamy nasz rodzimy język i niezobowiązująco zaznaczamy, którego obcego języka i na jakim poziomie chcemy się uczyć. Kliknij tutaj, żeby założyć konto.

italki cena

Następnie przeszukujemy oferty nauczycieli i wybieramy tego, który nam najbardziej odpowiada. Możemy się z nim wcześniej skontaktować lub od razu zarezerwować lekcję. Decydujemy o długości lekcji (próbna trwa krócej) i jej rodzaju, w zależności od tego, co proponuje dany lektor. Wybieramy interesujący nas termin z kalendarza oraz narzędzie, za pomocą którego będzie przeprowadzana lekcja. Do wyboru są m.in. Skype czy Hangouts oraz autorskie narzędzie italki Classroom.

Jesteśmy gotowi do zakończenia transakcji. Przechodzimy do płatności, którą możemy zrealizować na różne sposoby. Możemy wykupić punkty Italki i płacić ze swego rodzaju wirtualnego portfela albo po prostu zrobić przelew, zapłacić kartą czy przez konto PayPal.

Wybór nauczyciela

Czym się kierować, wybierając nauczyciela? Przede wszystkim warto przeanalizować informacje na jego temat. Jak wspominałam, do wyboru mamy nauczycieli profesjonalnych oraz lektorów ze społeczności Italki. Ci drudzy wprawdzie nie mają żadnego oficjalnego certyfikatu, co nie znaczy, że brak im doświadczenia. To, ile lekcji na danym poziomie przeprowadził lektor i z iloma uczniami, jest widoczne na jego profilu.

italki opinie

Znajdziemy tam również opinie osób, które miały do czynienia z lektorem, oraz ogólną ocenę, na którą składa się również to, czy nauczyciel nie odwoływał lekcji, czy szybko odpowiadał na wiadomości/rezerwację lekcji.

Dla wielu użytkowników decydujący jest jednak filmik, który obowiązkowo musi zamieścić każdy lektor. To dzięki niemu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ocenić, czy dana osoba nam odpowiada, zarówno temperamentem, jak i umiejętnościami językowymi. Na Italki uczą bowiem nie tylko native speakerzy – to lektorzy z całego świata, mówiący w różnych językach, z różnymi akcentami i na pewno nie wszyscy przypadną każdemu do gustu.

Społeczność

Italki to ponadto społeczność użytkowników, którą tworzą i lektorzy, i uczniowie. Dzięki platformie możemy wchodzić z nimi w kontakt, wymieniać się doświadczeniami, zadać pytanie czy poradzić się, a także porozmawiać czysto towarzysko.

Niektórzy za pośrednictwem Italki prowadzą wymianę językową, która zwykle polega na kontakcie dwóch native speakerów, którzy akurat chcieliby wzajemnie nauczyć się swoich języków. Mają zatem możliwość bez ponoszenia opłat dzielić się swoimi umiejętnościami ze sobą.

Warto tu jednak zaznaczyć, że większość użytkowników korzysta z Italki raczej w celu znalezienia nauczyciela, szczególnie do nauki języka angielskiego. Znalezienie partnera, który załóżmy jest rodzimym użytkownikiem włoskiego, a jednocześnie marzy o tym, by nauczyć się za darmo polskiego, może okazać niełatwym zadaniem.

Aplikacja Italki

Obecnie praktycznie żaden serwis do nauki języka obcego nie może obejść się bez wersji na smartfony czyli aplikacji dostosowanej do systemów Android i iOS. Nie dziwi zatem, że Italki możemy pobrać również na telefon.

italki aplikacja

Oczywiście nie jest to w tym przypadku absolutnie niezbędne – to raczej udogodnienie, które pozwala nam w jeszcze bardziej elastyczny sposób korzystać z możliwości serwisu. Dzięki temu możemy zarezerwować i odbyć lekcję z dowolnego miejsca, nawet jeśli nie mamy przy sobie komputera. Jednocześnie możemy udzielać się w społeczności użytkowników platformy.

Jeśli natomiast interesują cię aplikacje do nauki języków obcych, zwłaszcza włoskiego, które zawierają ćwiczenia i systemy powtórek, przeczytaj ten wpis, w którym zrecenzowałam najpopularniejsze płatne i darmowe aplikacje do nauki włoskiego.

Nauka włoskiego na Italki

Włoski to jeden z popularniejszych języków do nauki, a co za tym idzie, nie mogło go zabraknąć na platformie Italki. Obecnie lekcji udziela tam ponad 470 lektorów, z czego większość to native speakerzy. Bez trudu znajdziemy wśród nich profesjonalnych nauczycieli, posiadających certyfikat uprawniający do nauczania języka włoskiego jako obcego.

italki italian

Lekcje dostępne są na różnych poziomach i pod różnym kątem. Możemy np. uczęszczać na zajęcia z włoskiego dla biznesu albo na takie, które przygotują nas do zdania egzaminu certyfikacyjnego. Lektorzy są w różnym wieku i pochodzą z różnych regionów Włoch, co niesie ze sobą dodatkową korzyść…

Niektórzy lektorzy uczą także dialektów regionów, z których pochodzą! Ja wprawdzie mam nieco sceptyczny stosunek do prób sztucznego przyswojenia dialektu, ale dla pasjonatów włoskiego we wszystkich jego odmianach na pewno jest to pewna atrakcja. Tak czy inaczej, możliwość osłuchania się z tym, jak mówią mieszkańcy danego obszaru, jest niewątpliwie dobrym ćwiczeniem, które szybko wykorzystamy w praktyce.

Italki: cena i promocje

Powiedzieliśmy sobie już o wszystkim z wyjątkiem cen – a to kluczowa sprawa. Być może obawiasz się, że skoro mamy do czynienia z serwisem międzynarodowym, lektorami z innych krajów, a serwis na pewno też musi pobrać dla siebie jakąś prowizję, to lekcje na Italki nie będą należały do najtańszych. Bynajmniej!

Przeglądając cennik lektorów, choćby języka włoskiego, szybko zorientujesz się, że wcale nie różni się on od tego, który oferują nauczyciele prywatni w Polsce. Na Italki zwykle lekcja z profesjonalnym nauczycielem jest droższa niż z lektorem ze społeczności, ale nie jest to zasadą – znaczną rolę odgrywa tutaj doświadczenie. Zresztą podczas wyświetlania ofert możemy ustawić filtr cenowy i wybierać spośród propozycji na naszą kieszeń, a okazji naprawdę nie brakuje!

italki nauczyciele

Warto tutaj wspomnieć, że po założeniu konta otrzymujemy możliwość odbycia 3 lekcji próbnych, które są proporcjonalnie tańsze. Ich odbycie to niekiedy kwestia zaledwie kilkunastu złotych. Dodatkowo niektórzy lektorzy okazjonalnie obniżają ceny swoich kursów.

Jak jeszcze możemy obniżyć sobie koszty korzystania z Italki? Zdarzają się kody promocyjne, ale na samym początku najłatwiej jest po prostu zaprosić kogoś do założenia konta i wykupienia punktów Italki o wartości 20 USD. Automatycznie do nas i do zaproszonej osoby wędruje po 10 USD w postaci punktów Italki do wykorzystania na lekcje (co niekiedy jest nawet równoznaczne z indywidualną lekcją gratis).

Na użytkowników czekają również wyzwania, w których można otrzymać nagrody. Italki to również doskonały pomysł na prezent dla osoby, który jest miłośnikiem nauki języków obcych. Platforma ma w swojej ofercie na takie okazje specjalne karty podarunkowe.

Italki: opinie użytkowników

Dzięki temu, że z Italki może współpracować praktycznie każdy, opinie, na które trafimy na temat tego serwisu są naprawdę wiarygodne. W celu ich poznania możemy przejrzeć Trust Pilot, gdzie rzadko kiedy ktoś ocenia Italki na mniej niż 5/5 gwiazdek. Oferta platformy jest tak prosta i przejrzysta, że właściwie trudno by się czegoś przyczepić.

Dla użytkowników, którzy chcą się zapisać na lekcję, najważniejsze są opinie o samych nauczycielach. Ponieważ Italki skupia wokół siebie pewną społeczność, i w tym przypadku mamy do czynienia z autentycznymi pochwałami.

Kiedy trafiamy na konto lektora, który ma na swoim koncie już bardzo dużo odbytych lekcji, jego ocena jest nieskazitelna, a poniżej uczniowie rozpisują się na jego temat w samych superlatywach, możemy mieć nawet większą pewność, że nauczyciel jest rzetelny i wiarygodny, niż gdybyśmy skontaktowali się z pierwszą lepszą osobą ogłaszającą się z korepetycjami.

Kończąc, mam nadzieję, że udało mi się przekonać ciebie do skorzystania z oferty Italki. Przypominam, że samo konto jest bezpłatne, a i bez zakładania go możesz zobaczyć, ile kosztują lekcje i kto je prowadzi. Odbycie lekcji próbnej to w zasadzie żadne ryzyko, a może się okazać, że właśnie udało ci się znaleźć fantastycznego nauczyciela włoskiego czy każdego innego języka obcego.

Zarejestruj się, zaproś kompana do tego samego i zyskajcie razem dodatkowe środki na lekcje. A jeśli akurat zbliżają się twoje urodziny, może karta podarunkowa Italki byłaby całkiem trafionym prezentem? 😉

5/5 - (4 votes)

Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy wydarzenia w Warszawie dla miłośników Włoch. Chciałbyś wziąć udział? Jeśli tak, dołącz do grupy 'Amici di Italia Po Polsku' i bądź na bieżąco! :)
Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy eventy w Warszawie dla miłośników Włoch. Chcesz wziąć udział? Jeśli tak, zostaw nam swój kontakt i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami! :)
PODZIEL SIĘ
Jestem absolwentką italianistyki i historii sztuki. Mieszkam w Warszawie i interesuję się kulturą i literaturą włoską. Kocham organizować podróże do Włoch i zawsze służę radą w kwestiach turystycznych i językowych :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here