Kursy włoskiego online: 8 propozycji zdalnych kursów włoskiego

0
23130
kursy włoskiego online

Nauka włoskiego w domu to świetny sposób na rozwijanie hobby i spędzanie wolnego czasu. Nawet niewielkie postępy dają dużo satysfakcji, a wystarczy wyjechać na wakacje, by z dumą móc zaprezentować swoje umiejętności. Nie każdy jednak może uczestniczyć w stacjonarnych lekcjach języka. Jako doskonała alternatywa pozostają kursy włoskiego online.

Takich kursów jest bardzo dużo na rynku i niekiedy niełatwo jest wybrać ten, który naprawdę będzie odpowiadał naszym potrzebom. Dzięki przygotowanemu przeze mnie przewodnikowi łatwiej będzie ci zorientować się, czego tak naprawdę szukasz i gdzie możesz to znaleźć.

Poniżej przedstawiłam dostępne w Internecie kursy włoskiego. Znajdzie się tu i kurs włoskiego od zera, i kurs włoskiego online z certyfikatem. Dzięki nim możesz rozpocząć swoją przygodę z nauką tego języka lub szlifować nabyte wcześniej umiejętności.

Najlepsze kursy włoskiego online

1. Kurs włoskiego online Busuu

Na pierwszym miejscu znalazł się kurs włoskiego online przygotowany przez platformę Busuu. Jest to kompletny kurs składający się z ćwiczeń na słownictwo, gramatykę, słuchanie i wymowę. Istotną cechą jest umieszczanie słów i zwrotów w kontekście ułatwiającym ich zapamiętanie.

Główny kurs włoskiego – „Kompletny włoski” – jest w języku polskim i pozwala na opanowanie języka na poziomach od A1 do B2. Zawiera ponad 200 lekcji podzielonych na tematy. Uzupełniają go kursy tematyczne „Włoski w podróży” i „Włoska wymowa„. Dodatkowo możemy ćwiczyć z native speakerami ze społeczności Busuu lub wykupić indywidualne lekcje z lektorem.

Kurs Busuu pozwala poznać solidne podstawy języka i szybko odblokować mowę. Kosztuje niewiele, bo w zależności od planu subskrypcji jest to od 19,49 do 34,99 zł. W planie Premium możemy otrzymać certyfikat po ukończeniu każdego poziomu. Darmowy okres próbny trwa 14 dni.

2. Kurs języka włoskiego Mondly

Kolejnym kursem języka włoskiego online jest Mondly. To podobnie jak poprzednik platforma do nauki języków obcych, w tym włoskiego. Poziom lekcji jest od podstawowego do zaawansowanego, ale w praktyce jest to raczej kurs dla początkujących.

Na Mondly uczymy się w dwóch systemach. Pierwszym z nich są lekcje codzienne – losowe, które realizujemy systematycznie i z których wiedzę możemy co tydzień sprawdzać za pomocą quizu. Oprócz tego na platformie jest mapa różnych, dość praktycznych tematów. Każdy temat to 6 lekcji + dialogi i gramatyka. Łącznie, poza lekcjami dziennymi, kurs liczy około 80 godzin zróżnicowanych aktywności.

Dodatkowo możemy ćwiczyć dialogi z chatbotem (na 8 tematów) i korzystać z aplikacji wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. Ceny pakietów subskrypcji zaczynają się od 15 zł miesięcznie.

3. Nauka włoskiego online Babbel

Kurs włoskiego online został bardzo solidnie przygotowany przez platformę Babbel. Choć możemy z niego skorzystać wyłącznie w parze z angielskim, warto się nim zainteresować, ponieważ zawiera naprawdę sporo materiałów na różnych, również wyższych poziomach.

Kurs Babbel nastawiony jest przede wszystkim na praktyczną naukę języka poprzez dialogi z życia codziennego. Nauka włoskiego opiera się na krótkich kursach podzielonych na lekcje (każdy kurs to tak naprawdę jeden temat). Kursy natomiast podzielone są na grupy: gramatyka, słuchanie i mówienie, kraje i tradycje, słówka i zwroty oraz materiały specjalne. 

Choć angielska wersja kursu może stanowić minus, warto go wypróbować choćby z powodu możliwości ćwiczenia wymowy z native speakerem i dobrej jakości materiałów do nauki. Dodatkowo przysługuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

4. Kurs włoskiego online Duolingo

Duolingo to jeden z najbardziej popularnych kursów językowych online. Wśród dostępnych języków jest i włoski, jednak wyłącznie w parze z angielskim. Platforma jest lubiana przez użytkowników za system powtórek i dużą liczbę materiałów do nauki.

Duolingo służy głównie do nauki słówek, choć nie brakuje na nim też gramatyki. Pozwala też niekiedy ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Możemy skorzystać z testu poziomującego, jeśli nie zaczynamy nauki od zera. Kurs podzielony jest na 4 poziomy, co łącznie daje nam ponad 60 tematów lekcji. Realizacja każdego tematu wymaga jednak kilkukrotnego podejścia.

Największą zaletą tego kursu jest jego cena – z Duolingo korzystamy praktycznie za darmo, bo plan płatny w zasadzie nie jest nam niezbędny do zrobienia wszystkich lekcji. Dodatkowo możemy zbierać punkty, które wymienimy na inne usługi.

5. Dogaduj się po włosku - Agnieszka Stefaniuk-Marques da Silva

Kurs „Dogaduj się po włosku” dostępny na platformie Udemy przygotowała Agnieszka Stefaniuk-Marques da Silva. Autorka ukończyła filologię włoską i jest tłumaczką przysięgłą języka włoskiego. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, a z kursantami dzieli się innowacyjnymi metodami, które na zawsze zmienią ich podejście do nauki.

Kurs składa się z 6 modułów, a ich zrealizowanie zajmie minimum 6 tygodni. Został przygotowany tak, żeby odpowiadać zarówno potrzebom początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych użytkowników. Autorka proponuje gotowe plany nauki z wykorzystaniem różnych metod, w tym oglądania filmów. To coś więcej niż wkuwanie słówek!

W materiałach do kursu znajduje się 5 godzin nagrań wideo, 6 artykułów oraz 44 zasoby do pobrania. Dostęp do kursu jest dożywotni. Jego regularna cena to 189,99 zł, ale zdarzają się promocje, gdy kosztuje tylko 59,99 zł. Na koniec otrzymuje się certyfikat ukończenia kursu.

6. Learn Italian Language - AbcEdu Online

Drugim kursem dostępnym na platformie Udemy jest „Learn Italian Language: Complete Italian Course – Beginners„, przygotowany przez AbcEdu Online. Kurs przeznaczony jest dla początkujących (poziom A1-A2), ale ma swoją kontynuację na poziomie B1-B2.

Kurs ten jest prowadzony w języku angielskim, co nie każdemu musi odpowiadać. Składa się na niego 8 godzin nagrań wideo, które podzielone są na 27 sekcji tematycznych (łącznie 42 wykłady). Do każdego tematu przygotowany został zestaw ćwiczeń.

Jest to dość tradycyjny kurs, który koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach gramatycznych (których z kolei często brakuje na innych kursach). Po jego ukończeniu otrzymamy certyfikat. Cena standardowa to 219,99 zł, a w promocji kupimy go za 49,99 zł. Mamy 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowolenia.

7. Nauka języka włoskiego ESKK

Kolejną propozycją kursu włoskiego online jest nauka języka z ESKK – znaną platformą kursową. Dostępne są na niej dwa poziomy: początkujący i średnio-zaawansowany. W skład kursu wchodzą podręczniki z nagraniami i program do nauki słówek, a kursant może skorzystać z pomocy nauczyciela.

Do dyspozycji ucznia jest 20 podręczników zawierających 40 lekcji. Każdą z nich będzie w stanie zrobić w maksymalnie pół godziny. Do tego otrzymuje 17 godzin nagrań z udziałem native speakerów. Do kursu dołączona jest aplikacja z bazą słówek. 

Podstawowa cena kursu (wraz z opieką nauczyciela) w promocji to 65,80 zł, ale można dokupić za kilkanaście złotych kurs internetowy z multimedialnymi ćwiczeniami i audiobook. Kurs zakończony jest uzyskaniem certyfikatu.

8. Kurs włoskiego online Lerni

Ostatnia propozycja w zestawieniu to kurs włoskiego online od Lerni – polskiej platformy, która pozwala na naukę 5 obcych języków. W przypadku kursu włoskiego jest to prawie 90 lekcji na platformie, co oznacza dostęp do zróżnicowanych ćwiczeń multimedialnych.

Lerni dostosowuje się do naszej dyspozycyjności, więc to od nas zależy, ile czasu poświęcimy na naukę i jak długo będzie trwał kurs. Na platformie dostępne są również lekcje z lektorem w kameralnych grupach oraz materiały dla nauczycieli.

Aby uzyskać dostęp do platformy, musimy od razu wykupić subskrypcję w cenie od 16 do 33 zł miesięcznie. Przysługuje nam 30 dni na zwrot pieniędzy w przypadku braku satysfakcji z kursu. Plusem jest to, że płacąc na za pakiet, uzyskujemy dostęp do wszystkich języków.

Czy nauka włoskiego online ma sens?

Kursy włoskiego online jak najbardziej mają sens, szczególnie jeśli jesteś osobą początkującą.

Pozwalają zaoszczędzić czas, oferują innowacyjne metody nauki, towarzyszą im przyjemne w użytkowaniu aplikacje i naprawdę można się w krótkim czasie sporo nauczyć. Obserwowanie własnych postępów na platformie będzie dla ciebie źródłem satysfakcji.

Jeśli natomiast jesteś zaawansowanym użytkownikiem języka i tylko szlifujesz swoje umiejętności, trudno ci będzie znaleźć kurs włoskiego, który sprosta twoim wymaganiom.

Zawsze możesz jednak skorzystać z darmowych okresów próbnych, by zapoznać się z materiałami na wyższych poziomach – kto wie, może akurat trafisz na coś odkrywczego?

Nauka włoskiego online to absolutny niezbędnik, jeśli chcemy opanować język. Nie wystarczy raz w tygodniu chodzić na kurs. Im więcej źródeł ćwiczeń, materiałów i nagrań, tym lepiej!

Jeśli chcesz poznać więcej narzędzi do nauki włoskiego online, koniecznie przeczytaj wpis o aplikacjach do tego przeznaczonych. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego i innych artykułów z sekcji poświęconej językowi włoskiemu od razu zabierzesz się za naukę 🙂

4.8/5 - (11 votes)

Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy wydarzenia w Warszawie dla miłośników Włoch. Chciałbyś wziąć udział? Jeśli tak, dołącz do grupy 'Amici di Italia Po Polsku' i bądź na bieżąco! :)
Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy eventy w Warszawie dla miłośników Włoch. Chcesz wziąć udział? Jeśli tak, zostaw nam swój kontakt i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami! :)
PODZIEL SIĘ
Jestem absolwentką italianistyki i historii sztuki. Mieszkam w Warszawie i interesuję się kulturą i literaturą włoską. Kocham organizować podróże do Włoch i zawsze służę radą w kwestiach turystycznych i językowych :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here