Ośmiu Włoskich YouTuberów, których musisz poznać!

0
5384
youtuber-italiani

Świat Youtuba rozwija się coraz szybciej. Można bez wątpienia powiedzieć, że media online zaczynają zastępować nam telewizję. Część z Was bardzo często pyta, gdzie można znaleźć jakieś ciekawe kanały na Youtubie w języku włoskim. W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzieć!

Przygotowaliśmy dla Was listę 8 włoskich Youtuberów, których gorąca Wam polecamy.

Koniecznie dajcie znać, czy na liście znalazł się Wasz ulubiony Youtuber, jeżeli nie – podzielcie się w komentarzu kogo chętnie oglądacie!


Oto nasza lista, 8 włoskich youtuberów, których musisz poznać!

 

1 – Willwoosh

Willwoosh, znany jest również jako Guglielmo Scilla. Najprawdopodobniej był jedną z pierwszych osób działających online, która bardzo szybko osiągnęła popularność również poza Youtubem.

W swoich filmikach, Guglielmo bardzo często żartuje sobie ze społeczeństwa. W swoich filmikach kreuje liczne postacie, nie rzadko są to postacie żeńskie w różnych ciekawych perukach.

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że dzięki Guglielmo, Youtube we Włoszech stał się bardzo popularny, a jako ciekawostkę, zdradzimy Wam, że dzięki karierze na Youtubie, Willwoosh miał możliwość rozpocząć swoją ścieżkę kariery zawodowej również w radiu i jako aktor.

Obecnie Willwoosh ma ponad 827 tysięcy subskrybentów, te liczby mówią same za siebie!

 

2 – theShow

TheShow, czyli dwóch niesamowitych facetów z Mediolanu. Jako pierwsi we Włoszech zapoczątkowali tworzenie pranków na youtubie.  

W swoich filmikach tworzą zaskakujące i niezręczne sytuacje, którym są poddawani przypadkowi ludzie. Na pewno byłbyś zaskoczony gdyby w lodziarni zaproponowano Ci lody z mleka labradora, a własnie takie rzeczy zdarzają się w filmikach TheShow!

Na Youtubie, słynny duet z Mediolanu obserwuje już ponad 2 miliony ludzi! 

 

3 – FavijTV

FavijTv jest bardzo znaną osobą na Youtubie przede wszystkim w środowisku graczy.

FavijTv jest jednym z tych kanałów, na których regularnie pojawiają się nowe treści – codziennie pojawia się nowy filmik. Tak jak poprzednicy, Favij rozpoczął pewien nowy trend w filmach na youtubie we Włoszech, jako pierwszy zaczął nagrywać filmy podczas grania w gry. Z czasem filmy zostały rozszerzone o dodatkowe elementy, które rozśmieszają widzów. Jest również autorem vlogów, a także występował w filmie pt. „Game Therapy”.

Kanał FavijTv liczy ponad 4 miliony obserwatorów.

 

4 – ClioMakeUp

I w końcu na naszej liście pojawił się kanał skierowany do kobiet. ClioMakeUp jest charakteryzatorką i na swoim kanale uczy kobiety, jak poprawnie i dobrze wykonać makijaż.

Również we włoskiej części Youtuba zapoczątkowała filmiki o tematyce makijażowej. Obecnie Clio mieszka w Nowym Jorku i prowadzi blog, a także program telewizyjny związany z makijażem.

Dziewczyny, jeśli szukacie porad związanych z makijażem, nie możecie nie zajrzeć na kanał Clio!

Kanał Clio ma ponad milion obserwujących.

 

5 – The Jackal

The Jackal to grupa niesamowitych komików z Neapolu, których możecie już kojarzyć z naszej grupy na FB Amici di Italia Po Polsku, w której czasami udostępniamy filmiki w wykonaniu tej grupy.

Filmy The Jackal wyróżniają się bardzo dobrą jakością i dobrym poczuciem humoru. Filmik o tym jak wszyscy kochają i jednocześnie nienawidzą piosenkę Despacito obejrzało ponad 3 500 tysiąca ludzi.

The Jackal stworzyli włoską serię Lost in Google, a także serię zabawnych filmików powiązanych z serialem Gomorra, który co warto zauważyć jest kręcony właśnie w Neapolu.

Na Youtubie ponad 300 000 ludzi obserwuje kanał The Jackal.

 

6 – Marzia 


Marzia na youtubie prowadzi vlogi w których opowiada o swoim życiu, jedzeniu i modzie.

W życiu prywatnym jest narzeczoną PewDiePie, najbardziej popularnego na świecie Youtubera, który pochodzi ze Szwecji. Dzięki przetartym szlaką na youtubie przez chłopaka i prowadzenie kanału w języku angielskim, Marzia jest najpopularniejszą youtuberką we Włoszech, posiada ponad 7 milionów subskrybentów. 
Możecie znaleźć tam również filmiki z wcześniej wspomnianym PewDiePie, np. pojedynek między językiem włoskim i szwedzkim.

 

7 – HumanSafari

Kanał HumanSafari prowadzony przez Niccolò Balini zabiera w nas w podróż po najróżniejszych zakątkach świata i pozostawia nas z nieodpartą chęcią ponownego wyruszenia w podróż. 

Niccolò jest pełnym pasji fotografem i globtroterem dzięki czemu, filmiku umieszczane na youtube są wysokiej jakości i zachęcają do oglądania.  Jest on w stanie sprawić, że zakochacie się w każdym miejscu, w którym on aktualnie przebywa. Stał się bardzo popularny na całym świecie dzięki serii wideo ON/OFF, które jak najbardziej Wam polecamy!

Na Youtubie ma ponad 600 000 obserwujących.

 

8 – Nonapritequestotubo

I na końcu naszej listy, ulubiony youtuber Andrea – Claudio Di Biagio, który na swoim kanale opowiada z niesamowitą pasją o kinie. 

Claudio posiada również wrodzony talent aktorski, dzięki czemu potrafi również rozbawić swoich widzów np. podczas gotowania z babcią Leą.

Youtuber jednak swoją przyszłość wiąże z byciem reżyserem w czym ma już pewne doświadczenie. Reżyserował film pt. „Dylan Dog vittima degli eventi” oraz serię internetową “Freaks”, gdzie brał udział także jako aktor.

Claudio niedawno zdecydował się zrobić sobie przerwę w swojej działalności na Youtubie, by móc poświęcić się wyłącznie karierze reżysera.

Obecnie na Youtubie posiada ponad 200 000 obserwujących.

Ps. Zwróciłeś uwagę na nazwę kanału?

 

Bonus Track – Italia Po Polsku

I na szarym końcu listy, nie najbardziej znani włoscy youtuberzy we Włoszech, ale chyba jedyni włoscy youtuberzy na Polskim youtubie – Italia Po Polsku!

Nasz kanał cały czas się rozrasta i mamy w planach publikować coraz częściej nowe materiały, dlatego zapraszamy Ciebie do śledzenia również naszego kanału. Możecie tam znaleźć lekcje języka włoskiego dla początkujących, przepis jak zrobić risotto z łososiem i jeszcze kilka innych ciekawych filmików! 😉

 


Jeżeli dotarłeś już do tego miejsca, daj nam znać, czy na naszej liście znalazł się Twój ulubiony Youtuber i jakie materiały chętnie byś zobaczył na naszym kanale.

Ciao!

 

Autor: Andrea Donatelli
Tłumaczenie: Justyna Zacharska

PODZIEL SIĘ
Ciao! Mam na imię Andrea i jeszcze do niedawna mieszkałam w Warszawie. Moją przygodę z życiem w Polsce zakończyłem by móc przyjechać do Włoch, odnowić mieszkania moich dziadków w Toskanii i móc te domy oferować turystom, którzy kochają Włochy i chętnie tu przyjeżdzają na Wakacje - www.yourchomechiusi.com. Dodatkowo moją ogromną pasją jest kino, podróże i oczywiście kuchnia włoska ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here