Wycieczki objazdowe do Włoch: top 8 zorganizowanych wyjazdów

0
566
wycieczki objazdowe do włoch

Komu się nie marzy objechać Włochy? To przecież wyprawa marzeń! Ale organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga sporego nakładu pracy. No i ten stres, czy wszystko się uda zgodnie z planem… Dlatego warto rozważyć wycieczki objazdowe do Włoch zorganizowane przez biuro podróży!

W tym artykule postanowiła wybrać dla ciebie 8 najciekawszych objazdowych wycieczek do Włoch. Przejrzałam ofertę biura podróży Itaka i skupiłam się na tych propozycjach, które wydały mi się najbardziej atrakcyjne.

Znajdziesz tu informacje o każdej z wybranych przeze mnie wycieczek. Wyjaśniłam także, dlaczego wybranie się na objazdową wycieczkę do Włoch zorganizowaną przez biuro podróży może być doskonałym rozwiązaniem.

Wycieczki objazdowe do Włoch: top 8

Oto 8 wycieczek objazdowych do Włoch z oferty biura Itaka. Są to wycieczki samolotowo-autokarowe, które pozwolą ci zwiedzić największe atrakcje konkretnego regionu lub zobaczyć podczas jednej podróży nawet kilka odległych miejsc na Półwyspie Apenińskim.

1. Włoskie wakacje

wycieczki do włoch objazdowe

Pierwsza wycieczka na mojej liście, Włoskie wakacje, pozwoli ci zobaczyć naprawdę sporo skarbów Włoch. To idealna propozycja dla kogoś, kto nie widział jeszcze Rzymu i Watykanu, ale jest też spragniony malowniczych, nadmorskich pejzaży.

Swoją podróż rozpoczniesz wycieczkę na Wezuwiusz i zwiedzaniem Pompejów. Potem przeniesiesz się do Rzymu i Watykanu, a stamtąd do Monte Cassino – ważnego miejsca z punktu widzenia polskiej historii. Objazd zakończysz rejsami na wyspy Ischia i Capri, odwiedzeniem pięknego Sorrento, by finalnie wylądować w niezwykłym Neapolu.

TrasaWezuwiusz – Pompeje – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Ischia – Capri – Sorrento – Neapol
Miejsce wylotuWarszawa, Katowice, Wrocław
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i kolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu i komunikacji miejskiej, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne (łącznie ok. 170 euro)
Cena4339 zł

2. Cyprysowe pejzaże

wycieczka do włoch objazdowa

Cyprysowe pejzaże to doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby dobrze poznać Toskanię. Wycieczka ogranicza się do tego regionu i idealnie przeplata zwiedzanie zabytkowych miast, takich jak Florencja, Piza czy Siena, z podziwianiem toskańskich pejzaży.

Podczas intensywnego pobytu znajdzie się też czas na odpoczynek: przy winie i toskańskich smakołykach podczas degustacji regionalnych produktów, a także na koniec wyjazdu – w słynnych w tym regionie naturalnych termach. To prawdziwa rozkosz dla ciała i duszy!

TrasaRzym – Cortona – Arezzo – Piza – Lukka – Florencja – San Gimignano – Siena – Pienza – Monte Oliveto Maggiore – Montepulciano – San Quirico D’orcia – Bagno Vignoni – Terme Di Saturnia
Miejsce wylotuWarszawa
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach***/**** (pokoje 2 i 3-os.), wyżywienie (śniadania i kolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne, kolacja z degustacją (łącznie ok. 140 euro)
Cena4219 zł

3. Barwy Apulii

wycieczka objazdowa do włoch

Kolejnym regionem, który możesz dogłębnie poznać podczas tygodniowej wycieczki objazdowej do Włoch, jest Apulia. Zobaczysz zjawiskową Materę, zabytkowe Lecce, grób Bony Sforzy w Bari czy słynne białe domki trulli w Alberobello.

Nie zabraknie typowych nadmorskich atrakcji. W planie są rejsy wzdłuż wybrzeża i po najpiękniejszych grotach. Możesz mieć pewność, że w przerwach między intensywnym zwiedzaniem nacieszysz oko wspaniałymi widokami i odpoczniesz przy szumie morskich fal.

TrasaMatera – Vieste – Wybrzeże Gargano – San Giovanni Rotondo – Bari – Polignano a Mare – Lecce – Otranto – Alberobello
Miejsce wylotuWarszawa, Katowice, Wrocław
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i kolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne (łącznie ok. 150 euro)
Cena4409 zł

4. Koncert życzeń

itaka wycieczki objazdowe do włoch

Koncert życzeń to kolejna wycieczka, która pozwoli ci zobaczyć Włochy w pigułce. Program obejmuje zwiedzanie najwspanialszych włoskich miast podczas tygodniowego pobytu, w aż 4 regionach: Toskanii, Emilii-Romanii, Umbrii i Lacjum.

Zaczniesz od zwiedzania największych atrakcji Florencji, by następnie wybrać się na spacer do Wenecji, Bolonii i Perugii. Potem zostaniesz zabrany do Asyżu, do którego co roku przyjeżdża wielu polskich turystów, by zobaczyć słynne freski Giotta. Wycieczkę zwieńczy Rzym i Watykan, co nie wymaga komentarza!

TrasaFlorencja – Wenecja – Bolonia – Perugia – Asyż – Rzym – Watykan
Miejsce wylotuGdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach***/**** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu i komunikacji miejskiej, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne, bilety na rejs, degustacja z kolacją (łącznie ok. 230 euro)
Cena4029 zł

5. Barwy Sycylii

wycieczki objazdowe do włoch samolotem

Znów przenosimy się na południe – tym razem po to, by objechać Sycylię, a dokładniej jej północne wybrzeże. Zobaczysz Palermo i jego zabytki, a także greckie świątynie, ale największe atrakcje wycieczki to dzieła stworzone przez samą naturę.

Podczas wyprawy spędzisz sporo czasu na morzem, ciesząc się widokami, słońcem i szumem fal. Wybierzesz się na rejs po Wyspach Liparyjskich, a w końcu zobaczysz także Etnę – królową wulkanów. Wycieczkę zakończysz w malowniczej Taorminie.

TrasaPalermo – Monreale – Erice – Segesta – Castelbuono – Cefalu – Wyspy Liparyjskie – Etna – Taormina
Miejsce wylotuKatowice, Warszawa, Wrocław
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i kolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs, taksy klimatyczne (łącznie ok. 180 euro)
Cena4509 zł

6. Nad Adriatykiem

wycieczki objazdowe do włoch autokarem

Nad Adriatykiem to doskonała propozycja dla osób spragnionych zapierających dech w piersiach widoków, bowiem oprócz zabytkowymi miastami nacieszysz oko pejzażami górskimi i morskimi, a wszystko to podczas jednej podróży, która dodatkowo jest w niższej cenie niż pozostałe wycieczki!

Podróż zaczyna się i kończy w Rzymie. Najpierw zostaniesz przewieziony w Apeniny, a następnie na wybrzeże Adriatyku, by dalej przesuwać się coraz bardziej na południe półwyspu. Czeka cię wypoczynek w nadmorskich kurortach i rejsy łódkami, by na koniec pojechać do Caserty i zachwycić się wspaniałą królewską rezydencją.

TrasaRzym – L’Aquila – Assergi – Gran Sasso d’Italia – Ascoli Piceno – San Benedetto del Tronto – Pescara – Vieste – San Giovanni Rotondo – Polignano a Mare – Bari – Caserta – Rzym
Miejsce wylotuWarszawa
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i kolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne (łącznie ok. 140 euro)
Cena3499 zł

7. Blaski południa

wycieczki do włoch objazdowe południe

Marzy ci się wycieczka objazdowa po południowych Włoszech? To propozycja dla ciebie! Wyruszysz z Rzymu, ale potem czeka na ciebie Neapol, a w końcu i cała Apulia.

Odpoczniesz na ukrytych wśród skał plażach, nad lazurowym morzem, przepłyniesz się rejsami łódką wzdłuż wybrzeża, odwiedzisz winnice i skosztujesz wybornego apulijskiego wina, a także zobaczysz urocze trulli w Alberobello. Zwiedzisz niezwykłą Materę, a na koniec zajrzysz do Monte Cassino. Czego chcieć więcej?

TrasaRzym – Neapol – Polignano a Mare – Bari – Vieste – Locorotondo – Alberobello – Matera – Monte Cassino
Miejsce wylotuWarszawa
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach***/**** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne, rejsy (łącznie ok. 160 euro)
Cena4299 zł

8. Przez Włoską Riwierę

wycieczki objazdowe do włoch 2024

Ostatnia propozycja wycieczki objazdowej do Włoch to tym razem podróż na północ po wspaniałej Włoskiej Riwierze. W odróżnieniu od innych wycieczek, wybierzesz się tu także poza granice Italii. W planie wycieczki jest bowiem Księstwo Monako i Nicea.

Zobaczysz m.in. słynne z Festiwalu Piosenki Włoskiej San Remo, kasyno w Monte Carlo, Lazurowe Wybrzeże, Genuę i Pizę. Czekają cię widoki kolorowych domów piętrzących się na wybrzeżach Ligurii. Jestem pewna, że nie odłożysz aparatu fotograficznego ani na chwilę!

TrasaRzym – Viterbo – Bagnoregio – Rapallo – San Remo – Księstwo Monako – Monte Carlo – Nicea – Genua – La Spezia – Portovenere – Riomaggiore – Manarola – Piza – Cortona – Rzym
Miejsce wylotuWarszawa, Radom
Długość wycieczki7 noclegów
Zawarte w ceniePrzelot, noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os.), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), przejazdy autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW
Dodatkowe opłatyBilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy klimatyczne, rejsy, degustacja z obiadokolacją (łącznie ok. 190 euro)
Cena4499 zł

Wycieczki do Włoch objazdowe: zalety

Zorganizowanie objazdowej wycieczki do Włoch na własną rękę to nie lada przedsięwzięcie. Zazwyczaj konieczne jest wynajęcie samochodu, bowiem nie wszędzie można się dostać pociągiem, a i połączenia nie zawsze są bardzo korzystne.

Jest wiele elementów, o które musisz zadbać, a jeśli nie masz organizacyjnego zacięcia i dodatkowo nie mówisz po włosku, taka wyprawa może cię przerosnąć.

Dlatego doskonałą alternatywą są zorganizowane wycieczki objazdowe do Włoch. W cenie będziesz mieć zagwarantowane wszystkie najważniejsze rzeczy:

  • przelot samolotem
  • zakwaterowanie w komfortowym hotelu
  • wyżywienie
  • przejazdy autokarem
  • opiekę przewodnika
  • ubezpieczenie

Biuro podróży zadba o to, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zorganizuje zwiedzanie, oprowadzanie, ale też wypoczynek i inne atrakcje. Takie wycieczki są najczęściej intensywne i musisz się dostosować do grupy, ale dzięki temu nie musisz o niczym myśleć. Pozostaje ci podziwiać i relaksować się.

Wycieczki objazdowe do Włoch: podsumowanie

Mam nadzieję, że wycieczki objazdowe do Włoch, które wybrałam w tym artykule, cię zainteresowały. Oczywiście, biuro podróży Itaka oferuje jeszcze wiele innych. Czasami zakładają one przemieszczanie się po kraju, ale są i takie, które koncentrują się na jednym mieście i jego okolicach. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Warto też śledzić promocje, bo może akurat w ofercie last minute zwiedzisz Włochy w okazyjnej cenie! Zobacz wszystkie wycieczki do Włoch z oferty biura podróży Itaka, klikając poniżej:

5/5 - (1 vote)

Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy wydarzenia w Warszawie dla miłośników Włoch. Chciałbyś wziąć udział? Jeśli tak, dołącz do grupy 'Amici di Italia Po Polsku' i bądź na bieżąco! :)
Spotkajmy się w Warszawie!
Organizujemy eventy w Warszawie dla miłośników Włoch. Chcesz wziąć udział? Jeśli tak, zostaw nam swój kontakt i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami! :)
PODZIEL SIĘ
Jestem absolwentką italianistyki i historii sztuki. Mieszkam w Warszawie i interesuję się kulturą i literaturą włoską. Kocham organizować podróże do Włoch i zawsze służę radą w kwestiach turystycznych i językowych :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here